BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je úte 11.12.2018 14:38

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Koupě ojetého BMW
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 04:14 
To ti preju teda hooodne stesti s nakupem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 06:39 
takže si to shrneme
- 15 lety auto
- pouze první majitel
- nikdy nelakovaná střecha, blatník nebo kapota (už třeba u E46 ten zadní blatník bude problém, jelikož reznou a tak se musí vybrousit, přetmelit a nalakovat. připadně vyvařit
- ten měřák ti řekne že tam je víc něž pár mikronů a tím to končí, jeslti tam je 0,5mm nebo 2cm se nedozvíš.
- myslíš že v Bosch servisu nejsou žádní obdornici na BMW a už vůbec ne v německu kde se auta se špatnýma na guferama na ventilech vyhazují, oprava tam stojí 5000 eur a tady 1000 eur.
- zajímalo by tě kde ty km najezdil? a to budeš jako zjištovat jak? musí doložit fotky z cest?

já ti ted řeknu jak jezdíme pro auto my.
- zákazník mi pošle nějaké auto, já mu ho zhodnotím jeslti má potřebnou výbavu, aby si pak třeba někdo nekoupil třeba sedmu bez dynamic drivu apod, občas se stane že prodejce nechce sdělit vin, takové auto automaticky vypadává z výběru
- auto mu zkritizuju, co se mi nezdá hned z fotek, většinou ztuzená auta jsou ve špatném stavu, takže různé modré podsvícení, spoilery atd, bývají známkou špatného stavu auta,
- prověříme stav km přes BMW
- vyjímečně se stane že najdeme ještě druhé auto jako zálohu, bohužel v těch BMW není takový výběr jako ve škodovkách, takže prostě většinou jedem jen na to jedno auto, klidně by jsme si vzali hotel a spali v DE, ale prostě není proč
- přijedem do DE, auto se celý obejde a zkontroluje se víc jak 100 věcí na každém autě, od karbonu v motoru, staří světel, spasování, kapaliny, elektroinstalaci, výbavu, no prostě kde co.
- auto se zdiagnostikuje, projdou se závady a pak se vymažou
- proběhne testovací jízda, následně pak znova diagnostika s tím co naskočilo. nedělá se jen diagnostika chyb, ale i live data spousty věcí, zdvihy valvetronicu, běh válců, stav rozvodů atd.
- vyřídí se převozky a peláší se domů

ale prostě každé auto už za těch 15 let něco má, tady se něco lakovalo, tady teče olej, tady je volnější rameno, a v průměru at je to E90 nebo E65 do nějakýho takovýho TOP stavu do každýho toho auta hned spadne cca 30-50k, prostě nějaký to rameno, hardyspojka, atd to tam je tak nějak vždycky, stejně jako musíš hned vyměnit všechny provozní kapaliny a nemužeš spolíhat na to že před prodejem někdo vyměnil olej, to dělám jen já :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 18:57 
Mě to taky vychází kupodivu tak, že měním olej těsně před prodejem, čímž podle Kalasnikova vypadávám ze seznamu důvěryhodných prodejců. Což mě teda dvakrát nesere :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.04.2018 19:38 
a hlavně vůbec nejsi důvěryhodnej mechanik :D :D :D :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 09:51 
Ahoj, chtěl bych se jet podívat na jednu E46 330xd, nějaké rady na cestu, nebo poznatky z inzerátu. Díky

http://auto.bazos.cz/inzerat/88818581/B ... 150-kw.php

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 12:53 
a co tě vede si koupit E46 v naftě a ještě ve čtyřkolce? víš co to vše obnáší?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 14:52 
Dá se říct že nevím. Musí to být 4x4, jinou podmínku nemám a trojka se mi vždy líbila a 150 KW by mělo být dostačující na pohodlné ježdění. Jediné negativní co jsem na E46 našel je koroze a vířivé klapky v motoru a ucpané sání.
Navíc to auto není pro mě já bych chtěl E65 kdybych mohl. Sháním něco pro tátu a moc se mi nechce za tu samou cenu kupovat dvacet let starou oktávku. Nevím jestli by mělo smysl se hnát po novější E60, nebo E90.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 15:09 

xaler píše:
Ahoj, chtěl bych se jet podívat na jednu E46 330xd, nějaké rady na cestu, nebo poznatky z inzerátu. Díky

http://auto.bazos.cz/inzerat/88818581/B ... 150-kw.php

Vypadá docela čistě, a sedačky vypadají hodně zachovale což je plus. Ale myslím že za to chce dost, má to najeto skoro 300,000km.

Zdá se mi že má lakovanej přední blatník protože je světlejší než zbytek auta (https://www.bazos.cz/img/6/581/88818581.jpg). Což není problém ale zkontroluj jestli to z tý strany nebylo náhodou bouraný.

Dobrá zpráva je že tam už není čerpadlo VP44. Špatná zpráva je že je tam common-rail, tak že by měl na volnoběh jít absolutně hladce, když budou kolísat otáčky mohlo by to znamenat že odchází vstřik.

Zkontroluj jestli pracuje klimatizace a jestli chladí ledově (když nechladí ledově znamená to že je tam málo plynu, ale důvod proč je ho tam málo už může bejt drahej :D ), všechno elektronický (včetně stěračů, oken atd...), pokud to má sklápěcí zrcátka tak je několikrát zkus sklopit protože se občas můžou zasekávat. Pust větrák a čuchej jestli na volnoběh není cítit nafta, znamenalo by to že je díra ve vlnovci. Zkus jestli není vůle ve volantu. Ohmatej koberce kolem prahů, často dole v rohu zatejká voda ze strany řidiče i spolujezdce. Podívej se jestli někde není mokrý nebo se neodlepuje čalounění, znamenalo by to že je tam vlhko.

Zavez to do servisu a zkontroluj jestli nepraská zadní rám, v jakým stavu jsou všechny části podvozku, jestli tam nejsou vůle, jestli to někde nehnije, taky zkontroluj v jakým stavu je výfuk a brzdový potrubí, obzvlášť vzadu, protože tam budou na 100% zrezlý trubky. Zkontroluj v jakým stavu jsou kotouče, a destičky. Prověř jestli dobře drží parkovací brzda. Pověř jestli tam jdou dobře všechny rychlosti, jestli se ze všech rychlostí dobře vrací páka. Prověr jestli je dobrá spojka a jestli se auto při rozjezdu netřese, znamenalo by to že odchází dvou hmotovej setrvačník. Sundejte kryt a prověřte jestli někde neteče moc olej, často tečou trubky posilovače řízení.

Dál prověř jestli v chladící kapalině není olej, kolik je v posilovači oleje (měl by bejt červenej a ne černej), kolik je oleje v motoru, jak často ho měnil, jakej používal. Když tam bude minimum pravděpodobně mu to žere olej. Zeptej se kdy naposled měnil filtry. (Když měnil olej v převodovce a diferenciálu, super ale to bych neočekával). Zkontroluj jak je stará baterka, stav pneumatik (protože na 4 kolce musíš vyměnit všechny 4 najednou) a ještě vyndej levý zadní světlo a podívej se jak vypadá zásuvka, na e46 tam časem vyhoří zem a opraváři to tam všelijak sprasečí.

Pak to projěď, nemělo by to nikam táhnout a celý auto by se mělo cítit pevně, tiše, hladce bez vůlí, bez bouchání atd... Zkus taky jet po hrbatý silnici jestli něco neskřípe. A projeď ho po dálnici, mělo by zrychlovat hladce až do 4000 otáček, bez ztrát výkonu v určitých otáčkách. Na 1800 - 2000 by se mělo zapnout turbo a to ucítíš a táhnout hladce až do 4000, jinak to může znamenat že už odchází.

Auto by mělo startovat hned bez škytání na 1-2 otočení motoru, obzvlášť teď v létě, motor by měl pořádně chytnout 'výbuchem' aby se otřáslo celý auto, to je znak že má dobrou kompresi, ale zase by se potom nemělo pokračovat třást celý auto jako traktor, to je znak špatnýho upevnění motoru.

Neboj se mu říct aby ti dal slevu pokud něco není v pořádku. Kromě toho jsou to dobrý malý auta, myslím že se ti bude líbit. ;)

Taky se zeptej jestli vyndal vířivý klapky jinak to budeš dělat sám.

P.S. stejně bych změřil tloušťku barvy měřákem, jestli někde není kilo tmelu atd... a kufr mezi SPZ a tou černou krabičkou často rezne, obzvlášť kolem šroubů.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 17:34 
Děkuji tohle bylo vyčerpávající a budu si to muset vytisknout. Na klapky už jsem se ptal a nevěděl takže tam buďto jsou, nebo je někdo vyndal předtím. Cena se mi zdá celkem dobrá, levnější pofacelift nejlépe s manuálem jsem nenašel. Tím praskajícím rámem je co? Nápravnice? Myslím si, že nebudu mít možnost to někde zvednout. Pokud bych tohle auto srovnával s E60 530xd tak to asi vychází daleko lépe ta trojka ne? Ty klapky a prohlídka potrubí by byla to první co bych zkontroloval.
P.S. měl jsem Audi A4 2,5 TDI q takže není moc závad co by mě mohlo překvapit.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 27.04.2018 18:29 

xaler píše:
Děkuji tohle bylo vyčerpávající a budu si to muset vytisknout. Na klapky už jsem se ptal a nevěděl takže tam buďto jsou, nebo je někdo vyndal předtím. Cena se mi zdá celkem dobrá, levnější pofacelift nejlépe s manuálem jsem nenašel. Tím praskajícím rámem je co? Nápravnice? Myslím si, že nebudu mít možnost to někde zvednout. Pokud bych tohle auto srovnával s E60 530xd tak to asi vychází daleko lépe ta trojka ne? Ty klapky a prohlídka potrubí by byla to první co bych zkontroloval.

Njn, kupovat starý auto není kupovat koloběžku a 90,000 není stovka tak se důležitý věci musí prověřit. Na prasklej rám by nebylo dobrý naletět. :D Určitě jsem něco vynechal ohledně motoru protože já mám starou rotačku, faceliftovanej motor je trochu jinej. Kluci ti ještě poradí. ;)

Prasklej rám: https://www.youtube.com/watch?v=fH1MqZ3ncMQ

Jo už jsem si vzpomněl, ještě zkontroluj jestli nejsou praskliny okolo těch předních věžiček nebo jak se česky jmenuje: https://a.d-cd.net/667bf6as-960.jpg

Nejspíš je nějakej důvod proč to prodává. ;)

xaler píše:

Jo jo, VW TDi, otec to má taky :D to už bylo nervů. e46 je 1000x spolehlivější než cokoliv od koncernu. :D :D :D

EDIT: Vloni BMW zadarmo měnili airbag spolujezdce, tak se zeptej jestli tam byl a vyměnil ho. Když ne, můžeš tam zajet sám a oni ti ho vymění.

A ještě jedna rada, zkontroluj jestli jsou všude stejný VIN čísla, a tady je stránka do který napíšeš VIN číslo a ukáže ti to jestli to není někde kradený, zadlužený atd... https://cz.vindecoder.eu/ nebo https://vin.penize.cz/

Jsou i jiný stránky kde ti to ukáže výbavu atd... Ještě je https://spz.penize.cz/ kde si můžeš ověřit jestli SPZ patří k tomu autu a jestli je to pojištěný ještě před tím než někam jedeš (ale nejsou nejsou tam všechny SPZ).Je to zadarmo tak proč ne. :D

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Další