BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pát 27.04.2018 02:58

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: BMW e60 na sněhu
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 22:32 
No nedělám si prdel. Jezdím s BMW druhý rok a zima mě opravdu zklamala. Vezl jsem kolegy a jim to nebylo taky obzvlášť příjemný, když ta prdel tančila a budík blikal a auta nás předjížděli. Tohle se mi s předokolkou prostě nedělo. A sorry jako, že jsem napsal sprosté slovo Octávka... chápu, že se to tu nenosí, ale já jiný auta neměl. A firemní jsou taky koncern až na vyjímky.

Edit: to se tu bavím o jízdě téměř rovně za nosem. Olomouc - Prostějov po dálnici. Pro jaraxe a Tannera známá to cesta jistě.
Ale vzpomněl jsem si... je to asi 10let zpět, trasa Vyškov - Olomouc. To jsem dostal hodiny s béčkovou Vectrou asi v 70km/h... tady E91 rozhodně vede :lol:

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 18.12.2017 23:25 
Tak to máš rozbity :D Podvozek, nápravy, geo, pneu.. Pokud dáš vedle sebe dvojkovou oktu a E90 za stejných podmínek, tak prostě ten rozdíl na sněhu a břečce bude minimální, ale E90 komunikuje s řidičem mnohem víc, takže tě začne děsit podstatně dřív. Btw. za těchto podmínek dělá nejvíc prostě pneu a nejde srovnávat oktu na pneu šířky 195 nebo 3er s 225.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 11:53 
Člen Klubu
Člen Klubu

Prekvapive prave ta Octavka muze byt na snehu bezpecnejsi (tezko posuzovat strep typu OI, ale o OII uz to plati), protoze drtiva vetsina ridicu, me nevyjimaje, lepe ve velke rychlosti zvladne nedotacivy smyk nez pretacivy. A i v pripade, ze nedojde k velkemu smyku, tak je pro me pocitove "ustrelena" prdel nasobne vetsi adrenalin nez ujeti predku ;-) Jinak na jezdeni v zime s 645 mam asi maly koule, to auto me zvladne prekvapit i v mnohem lepsim pocasi :-D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 20:58 
No já jezdím zadokolky, předokolky i 4kolky a nejlehčeji se mi drží zadokolka i třeba v driftu.
Krásně to jde udržet jen na plynu při minimálním šermování s volantem. Pak 4kola a nakonec předokola.
Zkoušel jsem jak mě vytáhne předokola pod plynem ze zatáčky. Rychle jsem ubral a třepal se ještě doma.
Ale ne s O III. Třeba to má jinak. Já měl Golfa. Čím víc plynu, tím víc šel ven, pak se utrhl zadek a málem jsem si ruce polámal. Zadokolu jsem dlouho dráždil, ale tohle mi neudělala.
Pokud ustřelí zadek, dá se ještě něco dělat (třeba ubereš plyn a vyrovnáš) a pokud ti jede předek ven, vyšlápneš max spojku a čekáš.....chytne se???

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:11 
Nevím no.

Naposledy upravil Pajk85 dne stř 20.12.2017 00:39, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:30 
U RWD totiž musíš vědět co dělat a udělat to rychle. Navíc to jde proti přirozenému reflexu. Větši lidí v nestandardní situaci prostě pustí plyn, případně začne brzdit. A to u FWD pomůže. Když u RWD ten plyn úplně pustíš, letíš na druhou stranu a objímáš strom, ani nevíš jak :D

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:41 
To si dovolím nesouhlasit. Je jedno, co je to za náhon, pokud jsi ve smyku, tak plyn musíš ubrat vždy + vyšlápnutá spojka.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:49 

Pajk85 píše:
To si dovolím nesouhlasit. Je jedno, co je to za náhon, pokud jsi ve smyku, tak plyn musíš ubrat vždy + vyšlápnutá spojka.
to bude ten problém :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:54 
Jinak, z mého úhlu pohledu je zadokola kontrolovanější ve smyku, za předpokladu, že víš, co máš dělat.
U FWD musíš také něco vědět. Jednodušší je to do té doby, než ti ustřelí zadek, pak se musíš rychle přeorientovat jako u RWD.
Nejlepší je do smyku se vůbec nedostat ;)
Já si každé auto někde na prázdném parkovišti napřed omakám než začnu divočit. RWD nemusí být jako RWD a naopak.
Pajk - jaký smyk máš na mysli? Uhýbá předek nebo tě předbíhá zadek?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: úte 19.12.2017 21:58 
Hanz: běž někam na školení řidičů... Most, Ostrava Libros... tohle se dovíš.
laik: při jízdě rovně mi balancoval zadek. Je to lehkou prdelí, nic víc, já to vím. Jenomže díky tomu nemůžeš jet rychle jako předokolka.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 64 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další