BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je čtv 28.05.2020 21:10

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: čtv 14.11.2019 19:03 
Člen Klubu
Člen Klubu

Zkusim...taky to asi o víkendu přezuju na zimáky, tak se uvidí, zda to přestane...

Na tu výdrž jsem taky zvědavej... :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 15.11.2019 22:35 
Tohle téma je jedno z nejpřínosnějších za docela dlouhou dobu. Nebál si se trošku experimentovat, výsledek byl nejasný, ale nakonec to dobře dopadlo. :respect:
Nikdy bych nevěřil co dokáže udělat dvouhmota.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 17:01 
Člen Klubu
Člen Klubu

Cheater: díky díky - když už něco dělám, tak se snažím to téma udělat tak, aby to bylo užitečné i třeba nějakému dalšímu nebožákovi v budoucnu :-)

Ještě se vrátím k tomu vypínacímu ložisku - jak jsem řešil na předchozí straně, že v obou polohách to nové ložisko nebylo úplně stejně jako origo. Když jsem ale změřil tloušťku materiálu té nové páky - tak ten materiál je o cca ten milimetr silnější než origo páka - takže potom ta nižší poloha odpovídá přesně originálu. Takže jsem to nové ložisko nasadil dle instrukcí návodu (a Tannera) v nižší poloze. To tedy na dovysvětlenou.

Včera jsem nechal převážit zimní sadu a zkontroloval jsem, jestli kola nekopou - a všechny byly super rovný. Dneska jsem dal sadu na auto, jel to projet a super...nezavibruje to ani trošinku...ani kolem stovky, ani kolem dvoustovky :-) , jede jako po kolejích. To jsem si oddychnul...

Ale jelikož se mi včera zdálo, že tam to rachtání přeci jen trochu slyším, tak jsem se dneska zaposlouchal pozorněji a nedá se nic dělat...pořád to trochu slyším. Když stojím na neutrál, tak to je trochu slyšet - to kovové cinkání zmizelo úplně pryč, ale to rachtání tam trochu je...je to mnohem méně než to bylo, ale je to tam. Když zmáčknu spojku = přestane se točit vstupní hřídel převodovky, tak to úplně ustane...jak spojku zase pustím, tak zase trochu rachocení. To už prostě dělá ta převodovka.
Ale je to fakt málo, normální - laický člověk by to asi ani nezaregistroval. Zkusím to natočit, jestli to bude slyšet...

Každopádně hodnotím výměnu setrváku pozitivně...jak tedy odstranění toho cinkání a z velké míry toho rachtání...tak to řazení je teď úplně super...dřív třeba přeřazování z jedničky na dvojku bylo takové až nepříjemné...takové divné...a teď prostě ten pocit nemám...nechápu to, ale je to super....prostě tomu řazení teď nemám co vytknout...mám to auto zase o kousek radši :-)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 18:12 
Hlavně ať to vydrží alespoň těch 50tkm
Možná bysme mohli udělat někdy sraz a porovnat stará vs nová spojka. Zajímá mě jak je ten rozdíl velikej, hlavně jak jsi psal přeřazování mezi 1-2.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 16.11.2019 19:08 
Člen Klubu
Člen Klubu

Jsem tomu nakloněn, ale časově špatný...ale jestli najdeš čas a chuť přijet za mnou, tak není problém - zkusíme obě auta a porovnáme.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: ned 17.11.2019 22:09 
S časem je to na draka, ale až bude nějaký volno a dlouhá chvíle tak třeba něco naplánujeme.
Chtěl jsem se ještě zeptat nevím jestli si to v předchozích příspěvcích psal, ale kolik máš najeto a myslíš si že byla spojka původní???

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pon 18.11.2019 02:30 
Člen Klubu
Člen Klubu

Najeto mám 190.000km.
Spojka podle mě původní nebyla...nebyla zase tak moc ojetá...
Setrvák byl podle mě originál díl (podle toho nápisu "BMW")...ale jestli byl původní z výroby nebo ho už někdo měnil, to bohužel nevím...

S časem jsme na tom všichni podobně...ale třeba když budeš mít cestu do Prahy, tak dej vědět...z Prahy už je to kousek (Kolín).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 23.04.2020 15:24 
Výkonná rada
Výkonná rada

Dobrá story, mám v merku 650Ci facelift, tohle je dobré vědět. Díky za to. :!: ;)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 24.04.2020 07:46 
Člen Klubu
Člen Klubu

To rachtání kol v převodovce by možná vyřešil zvednutý volnoběh (určitě jde nakódovat jiná hodnota)

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 99 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10