BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pát 16.11.2018 02:02

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Pořízení 650i
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 21:50 
Zdravím Vás.V pátek si jedu pro 645i e64 s SPG od Prins.
Máte s tím někdo zkušeností?Nikdy jsem lpg neměl, tak mam trochu obavy...
Je tu někdo kdo by mi auto servisoval?Nejlepe jížní čechy.Díky

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 21:58 
ok chlapi, dík za info, tipy, určitě to zkusim přehodnotit, jenom by mě zajímaly ty informace a zkušenosti s bouračkama? zkušenosti s LPG? díky

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:03 
Člen Klubu
Člen Klubu

alesss86 : Tak hlavně bych chtěl vedět kdo to dělal, nějakou dokumentaci od toho, revizi. Plynu bych se nebál pokud je kvalitně udělaný. Auto bych chtěl mít přistavený na prohlídku studený. Po nastartování na benzín musí do cca.2km přepínat na plyn, jemné cuknutí nic víc, po ohřátí jak vody tak oleje tomu přiložit pod kotel, nástup výkonu musí být stejný jako u benzínu, nesmí to cukat nebo padnout do nouzáku. Zkontrolovat bandasku v kufru aby jsi se pak nedivil že tam nic jiného nedáš než tašku s cvičkami. U 6er v plynu je blbý že u sériových pružin to auto leží dost na prdel díky váze LPG, takže to tak trochu kazí dojem, aspoň můj dojem teda. Plnění plynu pod víčkem beru jako samozřejmost, stejně tak schovaný vypínač někde v popelníku. Pak motor, zkusit gufera a pak někoho kdo rozumí diag. a live datům aby to pořádně zkouknul, a pak spotřebák, brzdy, nápravy, řemeny, pneu, lehnout a kouknout aby to nebylo zeblitý od oleje apod.

Máš nějaký odkaz?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:10 
Je tam faktura od plynu, byla dělaná v roce 2014 cca 130tis km, teď má auto 160tkm.Firma plynu je Prins, volal jsem tam a řekli mi, že by to mělo přepnout do 5-7km, chlap z bazaru mi řikal, že to chvíli trvá, cca 15km, že by to bylo tím mrazem?Když ne, tak co může být v hají?Já diagnostiku mam Delphi, ale umim načíst chybové kody, toť vše.Nechtěl bys mi poslat do zprávy tvé číslo?Že bych ti v pátek zavolal a pokecali by jsme až budu u auta...Děkuju

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:12 
Člen Klubu
Člen Klubu

e63_2017 píše:
ok chlapi, dík za info, tipy, určitě to zkusim přehodnotit, jenom by mě zajímaly ty informace a zkušenosti s bouračkama? zkušenosti s LPG? díky

S bouračkami zkušenosti nemám, ale kolik jich najdeš slušně bouraných, 2ks pěkně bouraný na 50ks zdravých? Myslím že je to utopie pokud máš nějaký požadavky na výbavu apod. věci, ale třeba máš nějaký kontakty a něco podobného se nechá najít. Ceny orig. nových ND budou myslím dost mimo, takže finančně nevím jak to vyjde. Chtělo by to fakt jen nějaký ťukanec na přední světlo + třeba plastový blatník, sklo, apod. Každá větší nehoda bude díky váze a kontrukci karoserie total, ale tak píšu jenom to co si myslím, třeba tomu tak není.

LPG je fajn věc, při tvém nájezdu asi i opodstatněná, bomba v kufru zabere dost místa, váha celého aparátu srazí prdel k zemi, takže většinou dávaj tvrdší Eibachy/H&R aby se to přitvrdilo a vpředu padlo dolu, pak to není tak znát. Jinak myslím že nemá cenu tady LPG rozebírat, je to stejný jako u každý N62 v 7er/5er.

Naposledy upravil Sweden dne stř 25.01.2017 22:22, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:20 
Člen Klubu
Člen Klubu

alesss86 píše:
Je tam faktura od plynu, byla dělaná v roce 2014 cca 130tis km, teď má auto 160tkm.Firma plynu je Prins, volal jsem tam a řekli mi, že by to mělo přepnout do 5-7km, chlap z bazaru mi řikal, že to chvíli trvá, cca 15km, že by to bylo tím mrazem?Když ne, tak co může být v hají?Já diagnostiku mam Delphi, ale umim načíst chybové kody, toť vše.Nechtěl bys mi poslat do zprávy tvé číslo?Že bych ti v pátek zavolal a pokecali by jsme až budu u auta...Děkuju

Těch 30tis.km je myslím OK, Prins nevím, nevyznám se v tom, takže třeba napíše JaraX, to je plynař. Nevím 5-7 km se mi zdá dost i při současném počasí, 15km je totální nesmysl, mrazy se na tom samozřejmě můžou podepsat, ale až takový vliv to mít nebude. Pokud to přepíná tak moc pozdě může být problém kdekoliv, začal bych asi termostatem. Hlavně to nekupuj sám, neuspěchej to, zahučíš do toho!!! Ber to jako dobrou radu. Já sem pracovně mimo CZ, kde to auto máš? Třeba by si tady na klubu našel někoho ochotnýho který by ti na to za úplatek kouknul.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:31 
Ja si zas říkám, že opravy nebudou zas tak mastný, když namontovat plyn stoji 40-50tis kč.To je právě problém, auto je v u Berlína.V pátek mám termín.Jsem automechanik, tak snad dost poznám, jen jsem ještě nikdy neměl auto na plyn.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:42 
Člen Klubu
Člen Klubu

Já sem nenarážel jenom na plyn, ale na celkový stav vozu, že to moc nestojí? :D Pokud třeba kilo na vstupním servisu je pro tebe málo tak tedy OK, ale věř že to kilo tam padne jako nic, teda pokud ti stačí že se kola točí a motor vrčí tak asi ne, ale jak říkám, chce to kupovat s rozmyslem. S delphi nevím co vyčteš, ale myslím že toho moc nebude. Špatně nalazený plyn nebo špatný termostat je otázka pár stovek, horší je ten zbytek.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 25.01.2017 22:43 
Člen Klubu
Člen Klubu

Hoď sem nějaký ten odkaz na tu 6er

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 26.01.2017 13:56 
alesss86 píše:
Zdravím Vás.V pátek si jedu pro 645i e64 s SPG od Prins.
Máte s tím někdo zkušeností?Nikdy jsem lpg neměl, tak mam trochu obavy...
Je tu někdo kdo by mi auto servisoval?Nejlepe jížní čechy.Díky

myslel jsem, že 645i je vždy E63, protože E64 už by byla 650i... ony byly i E64 645i?

každopádně koupit káru s plynem bych se trochu bál... bůhví kdo to tam bastlil

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další