BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 20.11.2017 07:38

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: retrofity, úpravy
PříspěvekNapsal: stř 06.09.2017 22:29 
Active steering budiž, ale ten argument s DD se mi nezdá. Vždyť právě ta "hrana" bez dynamiku přijde mnohem dřív a jakejkoliv náklon karoserie v zatáčce znamená odlehčení vnitřních kol, tedy snížení přilnavosti. DD hlavně ve skutečnosti není nic víc, než pekelně tvrdej stabik, a pořád je krásně cítit pod prdeli, kdy už se chce auto hrnout ven ze zatáčky.
Možná prostě díky té V10 na tyhle věci nezbylo místo = finance na změnu a vývoj jiných náprav atd.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 10:14 

zkoušel jsem krátce něco najít o tom DD, ale nic konkrétního, jenom tady
http://www.carpassion.com/forum/thema/1 ... portpaket/
řeší M podvozek a DD, pochopil jsem z toho ve zkratce, že dohromady si je taky nemůžeš objednat a hlavně že má DD krátkou časovou prodlevu, než zabere... Takže to chápu celé spíš tak, že DD prostě není tak dokonalé jako profi řidič a spíš by ho mátlo(?) a proto tam radši není, stejně jako adaptivní řízení

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 11:16 
a co jako profi řidič udělá proto aby se auto nenaklonilo?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 07.09.2017 11:45 

chápu to tak, že DD ti během manévru zasáhne a změní vlastnosti auta (rozložení hmotnosti a tím pádem sníží odstředivou sílu), tak, že je to víc ke škodě než užitku, z důvodu, že je to se zpožděním... tj. že profi řidič (nebo ho nazveme jak je libo :)) prostě zatáčku projede líp a jisteji, když tam DD není, nic mu tam nezasahuje, auto je čitelnější...
bavíme se tady o M6, autě, který je jinak naladěné a předpokládám, že i trochu jinak konstruované, než normální 6, takže má i jiný podvozek, peněz podle mého názoru na vývoj museli mít dost, to, jak si na 6 dali záležet a u vrcholného modelu by vyměkli mi nepřijde pravděpodobné, ikdyž kdo ví...

tahle teorie je ale založená na tom, že někdo někde napsal, že DD reaguje se zpožděním, já jsem si toho nevšiml, ale nejsem expert to soudit ;) jasně, když jsem měl na alternátoru vadný regulátor napětí a pravidelně mi po 5 min jízdy vypadával vždy ve stejné zatáčce DD, tak jsem to poznal, to jo...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 08.09.2017 08:37 

Jj, tuhý stabilizátory = od určité hranice ztráta mechanického gripu... že se auto naklání neznamená, že neprojede zatáčku rychleji. Že má auto na okruhu vnitřní kolo ve vzduchu neznamená, že je vyladěný, ale že ta zvedlá pneu nemá kontakt s povrchem = okrádáš se o styčnou plochu.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 45 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5