BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je čtv 04.06.2020 22:17

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: koupe v DE, jak platite, co prevadite?
PříspěvekNapsal: úte 31.03.2020 20:39 
Ahoj,
nevim kde se zeptat, v pokecu nic neni, tak nejbilze je topic tento.

Jak jste resili / resite nakup auta v DE za cenu 30k+? Hotove nebo prevodem? Protoze hotove by se nemelo takovou castku platit a prevodem, no to je problem. Prece to prodejci neprevedu nez vyrazim no nemecka, a on zase neda auto mne, aniz bych mu nezaplatil...

diky za kazdy napad

Naposledy upravil Carlos CC dne ned 05.04.2020 10:33, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: koupe v DE, jak platite?
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 07:37 

Dyž sem v 2013 kupoval v Říši m4Zlika (shodou okolností taky 30k EUR), taxem tam napřed zajel to omrknout/projet a dohodnout se a přitom sem tam majiteli (soukromá osoba) nechal hotově zálohu 1k E jako že to myslím vážně a o týden později sem si pro něj přijel s vlekem a s 29k EUR v kapse. Helmut mi ovšem nevěřil a museli sme do banky, kde mu řekli, že všechna EURa jsou pravá.

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: stř 01.04.2020 09:21 
:lol:

to sem cekal

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2020 13:48 
A nenechala si ty penize banka (na jeho uctu)? Protoze u nas by se to povazovalo jako vklad na ucet a ne platba v hotovosti a to zakazano neni. Cekal bych, ze v nemecku na to budou nahlizet stejne ...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2020 13:58 

Jo, vložil to tehdy na svůj účet. Bylo to ale 2013, kdy větší hotovostní platby ještě nebyly omezeny/zakázány (lépe řečeno - ani já ani Helmut jsme tehdy nijak neřešili, že tak velká částka keš).

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: čtv 02.04.2020 14:41 
no to je otazka, kdyz to das na ucet, tak nevim jestli se to tak bere... je jasny, ze zakaz je kvuli korupci, kdy se nechce, abys dostal do krabice od vina treba 10 mega a ty si potom dal (treba az se vratis z benzinky), nekam doma do satniku. A zaroven kdyz pak neco kupujes, treba nejakou mensi rozvojovou zemi, tak aby si to neplatil v hotovosti, ale dovalil si to pres ucet...

Situace kdy prineses do rise ojra a vlozis je na rissky ucet, to nevim. Teoreticky by to mohlo byt ok. Presto je tu takovy zadrhel, ze jako jestli si date nejdriv rande v bance a nebo na auto matrice...

To je mrdat tohle, jako kdyz kupujes za 10tis, tak se nestresujes, das to do kapsy a jdes. Kdyz kupujes v CR, tak se nejak domluvis snadno. Ale domlouvej se s nekym v jiny zemi miliardu kilometru daleko, jeste k tomu. Protoze pekny auta jsou samozrejme smer k Dusseldorfu. Napoak smerem k nam a Polsku to jde dolu...

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: pát 03.04.2020 23:24 

Mám asi nejčerstvější zkušenost (únor 2020), akorát ti asi k ničemu nebude, protože jsem to kupoval od autohause BMW. Všechno řešil "můj" servisák (prohlídku, papírování, převoz, přihlášení), já jen podepisoval papíry a odesílal naskenované zpět + jsem platil bezhotovostně přes Exchange (nejlepší kurz, všechno přes mobil, platba provedena prakticky ihned)

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 00:03 
Jak to funguje prosímtě s tím Exchange? To se pošle z českýho účtu přes ně, nebo se musí založit devizovej účet u nich nějak?

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 08:10 
No to by mne taky zajímalo. Známí mi doporučoval revolut ucet, že tam lze mít nekolikero men a penize tam nahravas platebni kartou. Akorat ze pokud potrebujes vice penez, musis mit na kartě takový limit, coz obvykle nemas. Jakmile tam peníze jsou, tak je muzes prevest na jakykoliv jiny ucet v jakekoliv mene, ktera se prepocte Forexovym uctem, cili rozhodne lepsim, nez mas v bance a podobnym, jaky ti da smenarna. Pokud prevadis nekomu, kdo ma taky revolut, tak on dostane penize ihned, jakmile zadas transakci...

Naposledy upravil Carlos CC dne ned 05.04.2020 10:30, celkově upraveno 1

Odpovědět s citací  
PříspěvekNapsal: sob 04.04.2020 16:02 

Totic píše:
Jak to funguje prosímtě s tím Exchange? To se pošle z českýho účtu přes ně, nebo se musí založit devizovej účet u nich nějak?

No dělal jsem to jen jednou, tak doufám, že to nepopletu :-) Bylo to nějak takhle:
uzavřeš s nima rámcovou smlouvu (to jediný musíš osobně) o poskytování platebních služeb a pak když chceš převést peníze, tak zavoláš na jejich telefonní číslo, řekneš kolik potřebuješ převést a kam, oni nabídnou kurz, pokud souhlasíš, tak pošlou (SMS nebo e-mail to už nevím) s odkazem na web formulář, kde vyplníš všechny údaje o platbě. Na základě toho ti pošlou příkaz k převodu na jejich účet (e-mail) a jak tam jsou peníze, tak to převedou konečnému příjemci.

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další