BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header
Banner Autorozvody.cz

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je pon 16.09.2019 11:10

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 06.04.2016 18:34 
"The steering lacks any sense of connection with the road and the whole car is missing the balance you get with rear-wheel drive" :)

Nešlo si to neodpustit , do úvodu :)

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pon 11.04.2016 15:15 
Moderátor
Moderátor

co takhle nějaká vlastní zkušenost xhansi by nebyla ??

Obrázek

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 12:35 
My jsme právě pořídili 218i AT automat pro ženu místo její e46 touring 320i.
Dvojka je prostornější, vyšší, tišší, pocitově mnohem živější, jízdně velice příjemná.
Jediné z čeho jsem měl trochu šok je ten tříválec. Na volnoběh je to zvenku jako šicí stroj, třepe se výfuk, uvnitř to malinko vrní a vibruje (pořád méně než 218d) a při nízkých rychlostech, třeba 60km/h do kopce ten motor trošku duní.
Taťka má rapida 1.2 tříválec, na volnoběh nejsou cítit žádné vibrace, člověk má pocit že chcípl motor :-) Čekal jsem tedy že ten "kultivovaný" tříválec od BMW bude v tomhle ohledu ještě o třídu dál, ale není.. Dá se na to ale zvyknout, při běžné jízdě a když se na to člověk nesoustředí to vůbec nevadí, pořád lepší než diesel. Kdyby byl ten motor aspoň do 2tis. ot. téměř neslyšitelný, nemělo by to chybu.
Diesel podle mě vůbec nemá smysl, ten benzín je tišší, jede skoro stejně a při klidné jízdě nic nežere. Cestou z renocaru jsme jeli kolem 120km/h a spotřeba 5,3. Tady na kratší trasy kolem domu předpokládám že bude jezdit kolem 7l. Kdybyste někdo kupovali dvojku, tak ať má sportovní sedadla a led světla, stojí to za to!

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 16:17 
Člen Klubu
Člen Klubu

N53 v e60 s manuálem = Praha a okolí 7,4 bez odříkání a na dálky pod 6,5 (500 a více km)... to je na R6 s 3,0 a 218PS trochu jinde jak třepoucí se R3 :-/

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 16:24 
Moderátor
Moderátor

Hanz zabil .. no jo no... :lol:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 16:41 
S N62 v e61 (545i) s automatem se umím dostat i pod 8l, ale to je už vážně ekojízda se zimními 225ky. Ale bohužel, když jsme řešili jestli vylítanou rozvrzanou R6 nebo novou (předváděcí) R3 za podobné peníze, zvítězil tříválec...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: stř 13.07.2016 21:43 
Moderátor
Moderátor

maxmin : máš tam LED světla ? dalo by se kdyžtak zastavit do Sviť líp ať to přeměří jak to vlastně svítí ?

Obrázek

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 08:44 
LED světa tam mám, ale do sviť líp to mám daleko, takže to nezajedu změřit. Každopádně svítí dobře.

Jinak co se týká auta už objevuji i první nevýhody. S bezklíčovým startováním zapomínám zamknout, když mám kliček v kapse, nebo zatím co jsem parkoval žena odběhla do obchodu i s klíčkem.. chce to zvyknout si a případně objednat i komfortní přístup, aby člověk nemusel klíček vůbec lovit z kapsy pro odemykání a zamykání. Ale je to spíše o zvyku než nevýhoda.
Taky mě štve nastavování sedaček.
V e46 pro změnu výšky stačilo zatáhnout za páčku a nadzvednout se - to šlo hned. Tady musím "pumpovat" páčkou asi 10x nahoru/dolů abych si snížil sedadlo, je to dost pomalé a otravné.
Moc nechápu start/stop systém - často zastaví zcela zbytečně, třeba jen na 1s, ale to chápu, auto neví jak dlouho budu stát. Když už to ale s tou spotřebou tak hrotí, tak nechápu, proč to zpátky nastartuje když zařadím P. Právě na Pčku je přece největší předpoklad, že vůbec nikam nepojedu a motor běží úplně zbytečně...
A pak ještě jedna blbost - v idrive nejde přehrávat videa z usb i když to prý jde aktivovat přes diag. Někdy se to hodí když mám v autě dítě.., proč je to ve výchozím stavu neaktivní když tam ta funkce je?

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 14.07.2016 09:01 
Moderátor
Moderátor

Takových věcí je víc... prostě to soudruzi z NSR nechtějí uživatelům zbytečně ulehčovat...

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: recenze
PříspěvekNapsal: stř 05.10.2016 19:36 

mno mám pohled takovej že pořádnej chlap chce bmw se zadním náhonem a min 6válec ...
U ženy je to jedno hlavně že má auto pěknou barvu jede pěkně a jakej je tam motor nebo co auto umí je šumák.
Takže osobně jo proč ne pro ženu cokoliv ale chlap by asi nebyl dlouho spokojenej a raději starší auto ale s pořádným motorem od 2,5i a 6válec nahoru....

Bohužel jako skalní fanda jdou všechny BMW s 3válecema a předním náhonem mimo mě a doufám to nikdy nebudu mít ani vlastnit ...
Jinak ženě přeji spoustě spokojených km s BMW. Ale pro skalního fandu značky se sportovním charakterem to moc není. :D

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 14 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další