BMWKLUB Česká Republika, o.s. Logo
Header

BMW Auto klub ČR

Veřejné diskusní fórum pod záštitou BMW Auto Klubu Česká Republika
Právě je úte 26.01.2021 01:14

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1501 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 151  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2005 16:31 
Ahoj, jakej doporučujete olej do 318i r.v.98 M43. Kámoš mě může sehnat za pár korun Castrol TXT 5W30 .

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2005 17:13 
Čestný člen
Čestný člen

Kolik to má najeto? Asi bych volil 5W40 v podstatě cokoliv, Catrol, VAT, Repsol. Ale zase žádnou sračkku.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: čtv 05.05.2005 17:37 
Na tachecu je ted 99000 a co jsem se díval do servisky tak naposledy to bylo na inspekci v 82000 v roce 2002 pak prej to až do ted stálo. Já jsem to v úterý koupil a tak to chcu vyměnit. Je to z Itálie takže serviska a všechny manuály jsou v pro mě neznámém jazyce. Na štítku na dveřích jsem našel Shell Helix Ultra.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 06:06 
TomasX píše:
Na tachecu je ted 99000 a co jsem se díval do servisky tak naposledy to bylo na inspekci v 82000 v roce 2002 pak prej to až do ted stálo. Já jsem to v úterý koupil a tak to chcu vyměnit. Je to z Itálie takže serviska a všechny manuály jsou v pro mě neznámém jazyce. Na štítku na dveřích jsem našel Shell Helix Ultra.

No ja bych nejdrive s tim jezdil, poradne ten soucasnej volej "proplachl" a pokud to stalo 3roky a dle stavu voleje (az to budes vypoustet) mozna bych jeste tam nalil nejakem mizener a opet "proplachl" pak az neco slusnejsiho 5W40

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 07:33 
Toydolls píše:
TomasX píše:

No ja bych nejdrive s tim jezdil, poradne ten soucasnej volej "proplachl" a pokud to stalo 3roky a dle stavu voleje (az to budes vypoustet) mozna bych jeste tam nalil nejakem mizener a opet "proplachl" pak az neco slusnejsiho 5W40
A to jako proč proplachovat?Snad si nemyslíš,že se ten olej skazil.A co jako poznáš pouhym okem bez chem. rozboru či alespoň spektroměru,když ho vypustíš.Pouze to jestli je čistý,nebo není.To ale rozhodně není vodítko k určení kvality oleje protože absorbce nečistot je jedním z hlavních určení motor.oleje.Tudíž je většinou špinavý už po dvou tis.km.Pánové,stárnutí oleje je proces,který se děje hlavně při jeho používání tj.olej se provozem opotřebovává(tj.absorbuje nečistoty a je namáhán střihem).Tudíž pokud olej někde leží uzavřen v orig. obalu i 5let,stačí jej pouze trošku proklepat aby se znovu promísil s aditivy a je zase jako nový.Ty řeči o výměnách oleje každý rok i když člověk nenajede potřebný počet km jsou pouze trykem jak dostat z lidí peníze.Věřte mi,olejařina je můj denní chleba již mnoho let.
btw:tu 5W-30 tam rozhodně nedávej,jedná se o tzv.Long-live olej určený pro dlouhé výměnné lhůty u motorů od roku výroby cca2000-2001.Motor a hlavně chlazení oleje musí být tomuto oleji přizpůsobeno.Tvoje 318i takto upravena rozhodně není.Použij opět synth.či polosynth třídy 5W-40 jako byl ten Helix.Ještě tam tam můžeš šoupnout nějakou tu 0W-40(rychleji promaže vršek motoru při studených startech),no a pokuď jsi pan šetřiví,tak tam nalej nějakou 10W-40.Ale 15W-40 už nedoporučuji,ale pokud se ocitneš v situaci kdy musíš dolít a nic jiného nemáš tak je rozhodně lepší tam nalít cokoli mastného,než jezdit bez oleje.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 08:23 
super, je dobry tu mit nekoho kdo se fakt vyzna

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 08:32 
Čestný člen
Čestný člen

Jako olej se mám měnit jednou ročně i když nenajedeš ty km pro výměnu. A se starým olejem bych fakt nejezdil, může být zvodnatělý či něco podobnýho(moc o tom nevím, co se s ním může stát). Spíš bych doporučoval jeho výměnu a další o něco dříve, než by měla ta výměna být. A s tím se váže i brzdová a chladící kapalina, když to auto tak dlouho nejezdilo.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 08:34 
Čestný člen
Čestný člen

Speedy píše:
Jako olej se mám měnit jednou ročně i když nenajedeš ty km pro výměnu. A se starým olejem bych fakt nejezdil, může být zvodnatělý či něco podobnýho(moc o tom nevím, co se s ním může stát). Spíš bych doporučoval jeho výměnu a další o něco dříve, než by měla ta výměna být. A s tím se váže i brzdová a chladící kapalina, když to auto tak dlouho nejezdilo.

Aha, tak jsem si přečetl příspěvek od Majora, takže beru z5 a jsem zase o něco chytřejší :-) :oops:

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 09:23 
Speedy píše:
Speedy promiň,ale zvodnatělý :lol: olej je blbost. Voda,tedy kondenzát se pochopitelně při zahřátí oleje odpaří, tedy pokud ho není vody příliš, pak tvoří emulzy.S tou brzdovou kapalinou máš ale pravdu,jedna z vlastností brzd.kapaliny je mimo jiné i vázání vody(kondenzátu) v brzdové soustavě.Tím pochopitelně klesá bod varu kapaliny.Doporučuje se měnit pravidelně po dvou letech.Dej tam alespoň DOT4.Dolejvat pouze kapaliny stejné barvy a DOT.Teď jsou prakticky již všechny světle zelené.Chladící směs stačí změřit hustoměrem.Měřidlo stojí pár korun,ukáže ti teplotu do které je nemrzka použitelná.Používat pouze antifreez do hliníkových motorů a opět nemíchat různé barvy(zde obvzláště pozor).Např.koncern VW používá spejšl. produkt,který má červenou barvu.Ten nedoporučuji,musí na to být spec.materiál těsnících elementů(gufera,kroužky atd.).Tu výměnu oleje ale doporučuji(bez výplachu) i když ti původní majitel tvrdí,že olej nedávno měnil.Jistota je jistota.Pokud máš přeci jen potřebu to vypláchnout,stačí použít klasický moderní motorový olej(synth.,polosynth.) a nechat ho tam asi 2tis.km,po té vypustit a nalít nový.Moderní oleje obsahují dostatek aditiv potřebných k vyčištění motoru.Múžeš též použít spejšl vyplachovací směs(olej s vyšším obsahem čistících aditiv),ale je to drahé a blbě k sehnání.
Jinak kluci,pokud budete mít ohledně maziv,olejů,PHM či jiných náplní nějaký dotaz a nechcete se tu s ním prezentovat můžete mi napsat na mail,v rámci svých možností(časových) a znalostí(dlouholetých praktických :D ) ho zodpovím.Občas dělám "poradnu" pro kámoše motorkáře,tak to holt rozšířím i o plechovky.Ale jedině BMW.Čus.

Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku:
PříspěvekNapsal: pát 06.05.2005 09:35 
Jo a ještě taková malá rada.Pokud se chcete přesvědčit o kvalitách olejů,které proběhli vaším motorem v průběhu používání(cca 20tis.km a výše)stačí sundat ventilové víko a mrknout se zda je ze vnitř čisté.Kvalitní olej dokáže zachovat tento díl v absolutní čistotě,tj.bez šlemů.Pokud je víko špinavé či dokonce zcela černé může to svědčit o možných budoucích problémech(hydroštely,ventilové těsnění,zapečené kroužky ,šály na klice,opotřebení vaček a ložisek atd.)

Odpovědět s citací  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1501 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 151  Další