Stránka 1 z 1

Napsal: pon 09.06.2008 07:04
od dexter
Kluci jde přidělat Vanos na motor který je bez něj? Zajímá mě, názor někoho,kdo to už skoušel,nebo dokonce dělal.Nejduležitější je pro mě,jestli je na ty vačce ,ke které se vanos připojuje vnitřní ozubení.Elektrika mě nezajímá ani čidla.Podle obrázku z knihy jak na to,by to mělo být stejný. Děkuji za info.
:roll:

Napsal: úte 10.06.2008 06:42
od dexter
kluci ,to nikdo z vás nerozebíral vanos a nevanos u E34ky?

Napsal: úte 10.06.2008 07:01
od miloshm
Nejlepší asi bude, když se podíváš do ETK a zjistíš, jaký díly jsou pro oba motory shodný. Liší se totiž třeba i průměrem dříků ventilů, je tam jiná váha vzduchu a pochopitelně jiná řídící jednotka. Je na zvážení jestli není lepší koupit motor s vanosem a přehodit ho jako celek.

Napsal: úte 10.06.2008 08:14
od ZapBranigan
EsoRimr ti proda 25i s vanosem v top stavu.

Napsal: úte 10.06.2008 09:17
od dexter
miloshm píše:. Liší se totiž třeba i průměrem dříků ventilů, je tam jiná váha vzduchu a pochopitelně jiná řídící jednotka.


Řidici jednotka,čidla váha a vše co se týče elektroniky mě nevadí,ale ten průměr dříku ventilů je fakt?,nebo jen dohad?Skusim to zrovnat dle etk,jen to kontrolovaní podle čísel bude asi zdlouhavé. Myslel sem ,jestli to už někdo z vás třeba už nepředělával.Vanos tam nemusím nacpat ,ale kdyby to bylo možné dodělat ,tak proč ne.
:roll:

Napsal: úte 10.06.2008 18:11
od miloshm
Dle příručky od Bentleyho mají dříky ventilů bezvanos průměr 7 mm, vanos 6 mm.