Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.

Servis BMW v Praze

Black/white list
OT bude moderovano
Odpovědět
Zpráva
Autor
todiv
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03.06.2017 00:09

Servis BMW v Praze

#1 Příspěvek od todiv »

ahoj, koupil jsem Z4 3.0i 2003 a hledám kvalitní servis BMW v Praze. Prosím o doporučení kam jezdit...
xyron
Registrovaný
Příspěvky: 2944
Registrován: úte 25.08.2009 00:00
Bydliště: Praha

Re: Servis BMW v Praze

#2 Příspěvek od xyron »

Ufffff.... je tu par vlaken na pražské machry.. stačí pohledat.

Každopádně asi nešlápneš vedle u:

DC Garage
Pupíci
Kotrbáček Vinoř
Auto Beky
todiv
Registrovaný
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03.06.2017 00:09

Re: Servis BMW v Praze

#3 Příspěvek od todiv »

díky moc, to vlákno se mi tady nepodařilo dohledat, jsem tu novy...:)
MilanB
Registrovaný
Příspěvky: 1
Registrován: sob 12.08.2017 11:17

Re: Servis BMW v Praze

#4 Příspěvek od MilanB »

Já mám BMW Z4 2.2 z roku 2004 a posledních několik let jezdím na servis do BW Motors - www.bwmotors.cz na Praze 9.
Jsem tedy maximálně spokojený, jak s jejich přístupem, tak s tím jak mi dokáží se vším poradit a když něco potřebuju, tak to dají do kupy.

Cenově jsou podle mě taky ok.
Za mě tedy můžu jedině doporučit.
E65DRIVER
Registrovaný
Příspěvky: 415
Registrován: ned 07.06.2009 00:00
Bydliště: Hojanovice 47 Humpolec 39601

Re: Servis BMW v Praze

#5 Příspěvek od E65DRIVER »

Servis BW motors -- u mě velká slabota.

Nechával jsem tam F01 z důvodu úniku oleje -- auto tam bylo asi měsíc. Za tu dobu mi vyměnily seperátory oleje + nějaké těsnení kolem turb -- jejich názor byl, že olej tlačí turba do sání a ze sání dále teče ven do spodního krytu motoru atd.. což mi přišlo opravdu zajímavé . olej se ztrácel minimálně. Dle mé úvahy pokud by turba tlačili olej do sání -- olej by mizel trochu rychleji. Já dolíval cca na 5000km. -- 0.3 L -- což není prakticky nic.

Zkusilo se tedy udělat nějaké těsnění a auto bylo 30 dnu v servisu. s tím že se pokusí zjistit únik oleje -- auto odmastí art. a uvidí se
Auto jsem vyzvedl s tím že mi bylo řečeno, že by to mělo být ok. o cca 25 tis lehčí :)

-- Když jsem přijel s autem domu a podívám se vesele pod auto -- jsem zjistil že spodní kryty nejsou odmaštěné a že je auto zespodu cca. ve stejném stavu -- jako jsem ho do servisu dával ( bylo vidět, že na to zespoda nikdo ani nesáhnul) -- takže asi ani nezjistím zda se únik oleje zlepšil či nikoliv.

Vozidlo šlo opět do BW motors kde se vozidlo zvedlo a bylo zjevně vidět že kolem pravé strany motoru ( spolujezdec) kolem sání teče olej . Jako řešení mi bylo servisním technikem sděleno, že by to chtělo motor vyndat přetěsnit sání a asi vyměnit turba :) ad počítám tak 200tkč :)


Na základě toho, že se mi postup opravy zdál jako totální hloupost vozidlo šlo do Renocaru, kde po 3 hodinovém zkoumání přišli na to, že teče olejové vedení k chladiči a olej teče tím pádem co celé pravé straně motoru. Díly za 6 tis a práce 4 tis.

Takže pro mě BW motors je vyhozených 25 tis. a názor na ně at si udělá každý sám. Já už tam nejedu ani náhodou.
Bzuker
Registrovaný
Příspěvky: 615
Registrován: pát 15.06.2007 00:00
Bydliště: PRG

Re: Servis BMW v Praze

#6 Příspěvek od Bzuker »

Já se od BW Motors zrovna vrátil a nadšený teda nejsem. Přijel jsem tam s tím že mi na E46 udělají klimu (servis+doplnění), kabinový filtr, brzdovku a zkontrolují vůle na nápravě, protože při zařazení rychlosti jdou rány ze zadní nápravy.

Za pár hodin bylo hotovo a jel jsem zpět pro auto, ještě předtím následoval hovor kde mi pán ze servisu nadšeně sdělil, že mi vyměnili i žárovku v jednom předním světlomenu, nesvítila. O tom jsem věděl ale při předávání auta jsem o tom nic nezmiňoval, s tím že si to udělám doma.

O to více jsem byl překvapený když mi za tu jednu naúčtovali 450kč + práce 190kč. Další perlička byl mikrofiltr s aktivním uhlím za 1400?? Co to tam dávají za filtry?

Odsátí a naplnění klimy 3000, asi budu muset věřit že byla skoro prázdná, když mi řekl že stav náplně nejde ověřit. To už mi tolik nevadilo.

K ranám ze zadní nápravy mi řekl že tam jsou malé vůle na diferáku a setrváku ale nic co bych musel řešit. Asi mám vesele jezdit dál a až něco rupne, tak se u nich zase s úsměvem ukázat.

Příště prostě jinam a blbosti si budu dělat sám.
mp-77
Registrovaný
Příspěvky: 7
Registrován: stř 25.10.2017 21:36

Re: Servis BMW v Praze

#7 Příspěvek od mp-77 »

Tak nějak jsem žil v představě, že autorizovaný servis je předražený a vyzkoušel "nezávislého", ale negarážového opravce, konkrétně BWMotors.

Jsou tam fajn, příjemný a korektní přístup , ale když jsem si nechal nacenit výměnu zadních tlumičů (což není zrovna nějaký speciální, specifický díl), tak co bych ušetřil za práci, to bych zaplatil navíc za cenu dílů (oproti Renocaru). Díly objednávají originální a decentně mi naznačili, že o neoriginálech se se mnou moc bavit nechtějí.

Čímž pro mě padá logika výhody používání tohoto typu servisů. Navíc pokud vybrané autorizáky mají akci 20% dolu za práci i díly (BMW Fit program , tak až se mi stáří auta přehoupne přes 5 let, ztrácí to smysl úplně.

Pokud má ale někdo tip na nějaký pražský (a okolí), který nemá s (kvalitními) spotřebními aftermarkety žádný problém, sem s ním :-)
Uživatelský avatar
kawaman
Registrovaný
Příspěvky: 1146
Registrován: čtv 25.09.2014 00:00
Bydliště: Český Těšín

Re: Servis BMW v Praze

#8 Příspěvek od kawaman »

Je to tady napsáno asi milionkrát. Praha = Snejk
Ex - Bmw E66 750Li 2007 individual
JaraX
Registrovaný
Příspěvky: 24548
Registrován: pát 10.06.2005 00:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis BMW v Praze

#9 Příspěvek od JaraX »

do BW motors bych nejel.
Pupíci to udělají podstatně levněji.
a když jde do tuhýho tak Snejk.
Uživatelský avatar
Sweden
Registrovaný
Příspěvky: 3752
Registrován: úte 02.02.2010 01:00
Bydliště: Vysočina

Re: Servis BMW v Praze

#10 Příspěvek od Sweden »

A když ne tam tak zkus Václav Nečas Dolní Měcholupy
E53 4.8is Individual + e70 4.8i M paket
Odpovědět