Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.
zimni pneu (nejen na 330i)
russia píše:Ja odjezdil celou zimu na michelin pilot sport alpin v rozměrech 245/45/17 a myslim, že dobrá guma.. Byl jsem asi 5x na horách, silnice samej snih a led a uplne bez problemu..
edit: 225/ 45 R17, tyto micheliny mám na Isu a taky max. spokojen, jinak Dunlopy Sport M3 jsou taky moc dobrý, ale docela rychle se sjížděj na suchu, ale na sněhu super.
ja nemohu osobne bohuzel srovnat s jinymi pneu nez s Polaris 2disgorge13 píše:Mam 330dT Ws3D v 17" no problemo... Tatik Koktu Ws3D v 15" no problemo... Kamos E36 320i coupe WsM3 no problemo ... Kamos na alfe WsM3 taky bez problemu... takze bych volil asi podle ceny nebo co se ti vic liby
a zceho usuzujes "no problemo" ?





Tatik mi taky neveril na kokte odjakziva nazor ze Polaris super guma ze mu staci a vic nepotrebuje ale i tak jsem ho ukecal ke zmene znacky a koupil taky Dunlop a hned zmenil nazor rikal ze takovyhle pneu jeste nemel...

Jinak co se tyce vydrze jsem byl taky mile prekvapen. Prezul jsem 1.10. a zezul je tusim 25.3. za tu dobu asi 9tis km a na zadku ubyli 2mm a na predku 1mm. Nove meli cca 9
Má někdo zkušenost se zimní sadou předek: 225/45 R17, zadek 245/40 R17? Je mi jasné, že to není úplně ideální rozměr na ježdění po sjezdovkách, ale když si vemu kolikrát jsem za poslední dva roky jel po sněhu... takže ve výsledku bude lepší mít lepší grip na suché cestě za cenu zvýšené opatrnosti na sněhu... jezdí někdo na této kombinaci?
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Zdarec, rozhoduju se teď na zimu mezi Matadorama a Barumkama. Jakou značku více doporučujete pro takové méně udržované zimní trasy? Uvažuji nad těmito: https://www.zupo.cz/pneu/vyhledavani/17 ... 55-r16-93h a těmito: https://www.zupo.cz/pneu/vyhledavani/17 ... 55-r16-97h , někdo zkušenosti?
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Cena nebo nostalgie tě vede k těhle značkám? Za mě Nokian nejsou drahé, relativně tiché a fungují. Si spočítej kolik je ten rozdíl na celé sadě, třeba se plácneš přes kapsu a budeš mít pneu odpovídající autu.
-
- Registrovaný
- Příspěvky: 18
- Registrován: ned 08.04.2018 10:53
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Když už tak bych spíš vzal Polaris 5 a hlavně za cenu těch Barumek z tvého shopu máš jinde TS860 odkaz
-
- Člen Klubu
- Příspěvky: 4057
- Registrován: ned 20.01.2008 01:00
- Bydliště: Kromcl / Brno (Šalingrad)
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Na méně udržované trasy určitě něco lepšího, ale i ty Barumky když jsou nové budiž. Poohlížím se teď na zimu po Conti, Dunlop, Michel, GY.
-
- Registrovaný
- Příspěvky: 173
- Registrován: sob 20.10.2007 00:00
- Bydliště: jak kdy
- Kontaktovat uživatele:
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
K těm Barumkam, ja na nich koupil kdysi dávno 330Ci a byl jsem tak prekvapeny, ze jsem je koupil znovu. Ve firme je maji vsechny auta, cemu bych se asi vyhnul tak je Čína noname, i když taky jdou kupředu, viz Nexen ktery delaji kvalitni pneu i v Čr
Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Matrose: Pleteš se NEXEN jsou korejci a dává je spousty automobilek na nové auta. I SUV za 700k například apod.
Takže NEXEN je lepší střední třída pneu. Barum je taky ok. Číně bych se určitě vyhnul.
Takže NEXEN je lepší střední třída pneu. Barum je taky ok. Číně bych se určitě vyhnul.

Re: zimni pneu (nejen na 330i)
Asi hodil východ do jednoho pytle viz dál kumho, hankook atd.
Tyhle nějak fungují, na vyloženě Čínu bych neměl odvahu. Možná na nějakou Pandu do města.
