Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.

Netěsnost řízení E36

Vše o E21, E30, E36, E46, E90/E91/E92/E93, F30/F31/F32/F33/F34/F36
Odpovědět
Zpráva
Autor
Flajtr
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.10.2011 00:00

#1 Příspěvek od Flajtr »

Ahoj všichni, moje E36 měla už nejspíš delší dobu děravou manžetu na řízení. Po sundání z ní tekla olejnatá voda, špinavá. Tak jsem koupil nové, manžetu sundal a pak 2 dny čekal ještě na nějaké díly, když jsem k autu přišel, tak pod řízením byl nakapaný servoolej. Ne nijak drasticky, ale proplívá, po delším čase.

Kouknul jsem na hřeben, který je "suchý", maximálně je na něm sedlých pár nečistot, prachu a podobně co do tam šly děravou manžetou. Ale zdá se mi, že hřeben olej netahá. Rez se nikde nevyskytuje.

Ten skapává z "těla" řízení, čili, co může být špatně ? Voda, prach a nečistoty co tam vnikaly mohly například porušit nějaké těsnící kroužky v řízení ? Má někdo podobnou zkušenost, s opravou a podobně ? Nebo je lehký průsak běžný a udrží to prachovka ? Jedná se o levou, řidičovu stranu.

V řízení se mi nikdy neztrácel olej (to až po návštěvě servisu mi to odtud začalo kapat), kde měnili tlumiče. Olej je pěknej hnus, nicméně jeho výměna mi teď nepomůže.

Díky za rady
Foldas
Registrovaný
Příspěvky: 2417
Registrován: pon 26.02.2007 01:00

#2 Příspěvek od Foldas »

prosakuje gufero mezi hřebenem a hřídeli k volantové tyčce
Flajtr
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.10.2011 00:00

#3 Příspěvek od Flajtr »

Nový poznatek, včera auto celý den viselo na heveru a ani slza oleje, přes noc stálo na kolech a pod autem nakapáno.

Je podle vás lepší sehnat starší dobré řízení, nebo se pustit do opravy ? Případně doporučte kde sehnat dobré díly.

Díky moc :wink:
Flajtr
Registrovaný
Příspěvky: 21
Registrován: sob 29.10.2011 00:00

#4 Příspěvek od Flajtr »

..
Design
Registrovaný
Příspěvky: 171
Registrován: ned 30.03.2014 01:00

#5 Příspěvek od Design »

Řízení mám
Uživatelský avatar
paveld
Registrovaný
Příspěvky: 3141
Registrován: pát 25.05.2007 00:00
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

#6 Příspěvek od paveld »

Určitě to dej radši na repas, pokud koupíš jiný jetý, tak skoro určitě taky nebude ve 100% stavu. Cokoliv v původním stavu bude mít po těch 20ti letech přinejmenším menší nebo větší vůli....v horším případě i poteče.
Odpovědět