Vítejte na novém fóru BMW Auto klubu České Republiky! Aktualizovali jsme a nyní jsme dostupní i z mobilu.
Přírůstek do rodiny, M5 E39
Dík za info ohledně servisu, ale už mám M5 u p. Odehnala v Odetunu, tak doufám že ze strany servisu bude vše ok, to je v tento moment jediné co zatím mohu. Hledal jsem na foru zkušenosti s tímto servisem a nic negativního jsem nenašel tak až budu v pondělí moudřejší tak přihodím info. Zatím jen co se týče jednání pana Odehnala se mnou, bylo příjemné, žádná arogance, spíše lidský přístup i přes to, že měl na place vedle mé stařenky o několik roků mladší krasavce, ale chtěl bych říci, že tohle bych považoval za samozřejmost, jestliže jsem rozhodnutý někde nechat nemálo peněz za službu.
Tak jsem včera konečně přivezl M5 ze servisu Odetun ve Šlapanicích, mohu říci že vše proběhlo naprosto v pořádku a předem dohodnutém termínu, od diagnostiky závad až po opravu. Vyměněny byli všechny snímače CPS na vačkách, řemeny, napínací kladky. Materiál 17800, s prací a diagnostikou jsem platil 23000. Veškeré vyměněné díly mi byli vloženy v krabičkách do kufru. Tento servis zatím mohu vřele doporučit, myslím že jednání majitele p. Odehnala bylo příkladné. Co se týče auta, tak jednoznačně ve studeném startu byl velký rozdíl, 8hrnek běžel ihned krásně hladce a pravidelně, takže problém vyřešen. Zátah jsem moc vyzkoušet nemohl, jelikož bylo nasněženo.
-
matal
- Moderátor
- Příspěvky: 12993
- Registrován: pon 23.08.2004 00:00
- Bydliště: Tišnov
- Kontaktovat uživatele:
Gratuluji k M5.. to jsou krasavice..
Tak si ji užij ve zdraví..
K servisu Odetun, přístup je dobrý, byl jsem tam ještě když tam byl pan Hanák, který se vrátil zase do Renocaru, na starý showroom, kde servisují naše starý plečky.. S panem Odehnalem jsem ale do styku nepřišel, nicméně kamarád s ním řešil nějaký problém s 330í SMG, vím,že ho to stálo dost peněz, ale problém nevyřešili, týkalo se to právě převodovky SMG..

K servisu Odetun, přístup je dobrý, byl jsem tam ještě když tam byl pan Hanák, který se vrátil zase do Renocaru, na starý showroom, kde servisují naše starý plečky.. S panem Odehnalem jsem ale do styku nepřišel, nicméně kamarád s ním řešil nějaký problém s 330í SMG, vím,že ho to stálo dost peněz, ale problém nevyřešili, týkalo se to právě převodovky SMG..
Někdo potřebuje auto, já má dvě BMW..
danm5 píše:Dvě jsou špatný a dvě mi řekl abych udělal také, když se to dělá. Klíňáky jsou naprosto popraskaný a řemenice dělám s nima.
No, když už jste byli u toho měnění, tak nové (nikoli takzvaně vyčištěné) MAF senzory ("váhy vzduchu") ti u E39 M5 udělají divy... diagnostika ti je navíc nenahlásí dokud nejsou už úplně nepoužitelné. Pokud vyměníš všechny CPSky, dáš nové MAFy od BOSHe (dají se koupit samotné senzory, mnohem levněji než BMW díl viz. http://www.bimmerzone.co/BMW_Performanc ... -MAFS.html) a ideálně i nové předkatové lambda sondy, pak vyresetuješ adaptační hodnoty a pokud máš v pořádku spojku a tlak paliva, zažiješ skutečnou sílu M5

E39 M5 byla moje velká láska...
A gumy doufám kupuješ pořádný, PS2ky nebo ideálně SuperSporty...
danm5 píše:Dík za další poučný informace, kolik zhruba můžou ty senzory ve váhách vzduchu vydržet kilometrů, moje M5 má najeto skutečných 90tis. Je možný že už by mohli být špatné včetně těch lambda sond? Diagnostika hodila už vše bez závad. Ty adaptační hodnoty se resetují přes diagnostiku?
Životnost MAFů je většinou kolem 100tis. km (při továrních airboxech a filtrech), postupně se zanášejí, pokud se na autě ještě neměnily, rozhodně bych to doporučil. Reakce na plyn se pak většinou o hodně zlepší. Adaptace se mažou přes diagnostiku, ale není to nutné, DME si postupně upraví management podle nových dat, jen to chvíli trvá (cca.1000km).
Lambdy bez chyb bych asi neměnil, to už je pro puntičkáře. Spíš bych pozoroval spotřebu oleje a nechal si změřit komprese, zkontroloval/vyměnil svíčky...
Zdravím Vás. Tak jsem M5 už slušně provětral, zdálo se že vše je ok, po výměně čidel na vačkách krásně jede, okamžitá reakce na plyn ale opět se mi rozsvítila kontrolka závad-žl. motor...Diagnistika napsala předkatovou lambdu ale při proměřování lambdy diagnostikou fungovala bez problému, po vymazání závady se kontrolka po hodině při jízdě opět rozsvítila. Co by jste v tomto případě dělali? Vyměnit lambdu, nebo to může být něco jiného? Po případě výměny lambdy měnit v páru obě, nebo jen jednu jež vykázala poruchu ? Díky